7 yaşından küçük izleyicilerimizin çocuk temsilleri dışındaki temsillere getirilmemesini rica ederiz.
 Time
1 Perde, 70 dk
 Age Restriction
7 yaşından küçük izleyicilerimizin çocuk temsilleri dışındaki temsillere getirilmemesini rica ederiz.
 Decor
IŞIN MUMCU
 Light
MİCHAEL ODAM
 Choreography
BEYHAN A. MURPHY
 Costume
ISMAIL DEDE
 Music
MERCAN DEDE
Güldestan'da başı ve sonu olan belli bir hikaye işlenmiyor. Güldestan Beyhan Murphy Ve Mercan Dede'nin son 5 yılda beraber oluşturdukları repertuvarın keşfedilmedi, kendi kendini yenilemesi bir anlamda?

Kurgusal olarak 4 ayrı modülden oluşan prodüksiyonda, her modül kendi içerisinde çeşitli bölümler barındırıyor ve bu bölümlerin her biri gül çiçeğinin çeşitli adlarını yansıtıyor.

Eski repertuvardan bölümlerin yeniden işlenmesi ile beraber , tamamıyla yeni bölümler var.

Seyahatname'den ?Çelebiler?, ?Divaneler?, ?Fırtına? bölümleri POST'tan alınan ?kahvehane?nin yeniden kurgulanmış bir bölümü yer alıyor. Mercan Dede'nin ?Nar? albümünden esinlenerek yazdığı ?Nar? adında kadınlar için yazılmış bir bölüm var Güldestan'da?

Bu projede sosyo-kültürel bağlamda geçmişimizle ilgili bir çok konu yer alıyor.Göçebe toplumdan gelmekle ilgili olarak ?Toprak? , kadın ve erkeğin birleşmesi ve beraberinde getirdiği sosyal olgu ?izdivaç? gibi temalar var. Sema ayinlerinden esinlenen mistik bir bölüm bulunuyor ve tabii ki em kıymetli çiçek olan ?gül? ün , en kıymetli varlık olan ?insan?da yansıması var.

Bunlar birbirinin iz düşümü olan içsel ve dışsal öğeler.