...

 Yu, Gizem Aksu

...
 Yaş sınırı henüz tanımlanmamıştır.
AÇIKLAMA
"YU, iç organların hayata durmaksızın önerdiği organik bilgelik üzerine sinematografik bir performanstır. Bu araştırma, iç organların ne’liği ile değil de iç organların yaşamla kurdukları karmaşık ilişkisellikle ilgilidir. Organik bilgelik, yaşamın iç organların var oluşuna referansla hissedilmesi ve duyumsanması ile ilintilidir.

YU, organik bilgeliği visseral bir bahçede bağa-dokunmuş-büyülenmiş ilgi ile araştıran genişletilmiş performans.* Bağa-dokunmuş-büyülenmiş ilgi, farkındalığı iç-dış, görünen-görünmeyen, maddi (etsel)-tinsel(enerjitik) arasındaki bilinmeze doğru genişletirken, sanatçı iç organların hayata hiç durmadan önerdiği arkaik, organik ve spontan bilgelikte bedeni duyumsama, hissetme ve hareket ettirmenin izine düşer.

*Organik bilgelik, sanatçının “organic wisdom” kavramının Türkçe karşılığı olarak kullanılmıştır. Bağa-dokunmuş-büyülenmiş ilgi, sanatçının “fasci(a)nated attention”kavramının Türkçe karşılığı olarak kullanılmıştır ve ingilizcede büyülenmiş anlamındaki fascinated ve anatomik bağdokusal yapı anlamındaki Latince fascia kelimelerinden esinle türetilmiştir. Genişletilmiş performans (expanded performance) ise, sanatçı tarafından işteki performans, sinema ve karikatür işbirliğine vurgu yapmak amacıyla expanded cinema ile ilişkilendirilerek üretilmiş bir konsepttir ve literatüre önerilmektedir.

Süre: 50 dk.
Konsept, Yönetim & Performans: Gizem Aksu
Skenografik Öneri: Meryem Bayram
Işık Tasarımı: Utku Kara
Fotoğraf: Meryem Bayram
APAP, 0090, C¸ıplak Ayaklar Stu¨dyosu desteğiyle.

A Corner in the World/Dünyada Bir Köşe (1-12 Ekim), yakın coğrafyalarda üretim yapan ancak birbirinin işlerini tecrübe etme ve aynı sahneyi paylaşarak diyalog geliştirme şansı bulamayan Türkiye, Ortadoğu, Kafkasya ve Balkanlar'dan sanatçıları bir araya getiren bir sahne sanatları festivali. Festivalin diğer etkinliklerine, http://www.acornerintheworld.com adresinden ulaşabilirsiniz. A Corner in the World/Dünyada Bir Köşe, AFAC (Arab Fund for Culture and Arts) ana sponsorluğunda, Mophradat (formerly Arab Culture Fund), Fransız Kültür Merkezi, Kadıköy Belediyesi, İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu, Yücel Kültür Vakfı ve Anadolu Kültür'ün değerli destekleriyle gerçekleşmektedir.

Please visit the festival web page for information about the performances in English: www.acornerintheworld.com."

Indirimli bilet için, öğrenci kartı göstermek zorunludur.

Etkinlik mekanı 18:30'da açılmaktadır.

Bu etkinlik için Seans bulunamadı

 Etkinlik Mekan
{{oevent.EVENT_CITY}}
{{oevent.dayInt}}
{{oevent.month}}
{{oevent.dayTxt}}
{{otherEvent.DESCRIPTION}}
 Satışta {{seans_status[$index].seanslar[seans_status[$index].seans_type][0].info}}
{{seans_status[$index].seanslar[seans_status[$index].seans_type][0].info}}
Biletler Tükendi
{{seans_status[$index].difference}} Seans Tükendi
{{seans_status[$index].total - seans_status[$index].difference}} Seans Açık
{{seans_status[$index].seanslar.onsale[0].info}}
{{oevent.EVENT_LINES.name}}
{{oevent.EVENT_LINES.salon.name}}
 {{seans_status[$index].seanslar[seans_status[$index].seans_type][0].seans}}
{{seans_status[$index].total-seans_status[$index].difference}} Seans