Yaş sınırı henüz tanımlanmamıştır.
 Age Restriction
Yaş sınırı henüz tanımlanmamıştır.
"Nancy Naous Arab Baharı olaylarını yoğun bir şekilde yaşadı.
Umudun yükselişi ve sonrasında gelen şiddet, vahşet, parçalanan hayatlar.
Tüm bunlar arasında bir imge onun dikkatini çekmişti: isyan eden direnişçilerin gergin bedenleri, ona bir an dabke dansçıları gibi görünmüştü.
Nancy, geleneksel dabke dansından ilham alarak şiddetin bedenlerimize yerleşmiş yansımalarını araştırıyor.
Dabke hareketleri -ayağın yere sertçe vurması, sıçramalar, omuzların titremesi- folklorik bağlamlarından ayrıştırılıp çağdaş kelime dağarcığı ile birleştiğinde Arap dünyasını sallayan sarsıntıları ‘anlatan’ güçlü ve etkili bir dil yaratıyor.
Nancy, Arap dünyasındaki güncel olaylar üzerine koreografik denemesinde soruyor: Bir koltuğa serilmek mi yoksa harekete devam etmek mi? Ve seçimini yapıyor: bu pabuçlar yürümek için.

Süre: 50 min
Dil: Arapça, Türkçe & İngilizce Altyazılı
Konsept ve Koreografi: Nancy Naous
Performans: Dalia Naous, Nadim Bahsoun
Özgün Müzik Kompozisyon: Osloob ve Pablo Szapiro
Sahne Tasarımı: Cynthia Zahar
Kostüm Tasarımı: Sidonie Floret, Bshara Atallah
Işık Tasarımı: Alexandre Vincent
Ortak Yapımcılar: The Arab Fund for Arts and Culture ( AFAC), Culture Ressource (Al Mawred Al Thaqafy), Young Arab Theatre Fund ( YATF), Ministry of Culture – Lebanon.
Micadanses – Paris and CND – Pantin Fransız Ku¨ltu¨r Merkezi işbirliğiyle

A Corner in the World/Dünyada Bir Köşe (1-12 Ekim), yakın coğrafyalarda üretim yapan ancak birbirinin işlerini tecrübe etme ve aynı sahneyi paylaşarak diyalog geliştirme şansı bulamayan Türkiye, Ortadoğu, Kafkasya ve Balkanlar'dan sanatçıları bir araya getiren bir sahne sanatları festivali. Festivalin diğer etkinliklerine, http://www.acornerintheworld.com adresinden ulaşabilirsiniz. A Corner in the World/Dünyada Bir Köşe, AFAC (Arab Fund for Culture and Arts) ana sponsorluğunda, Mophradat (formerly Arab Culture Fund), Fransız Kültür Merkezi, Kadıköy Belediyesi, İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu, Yücel Kültür Vakfı ve Anadolu Kültür'ün değerli destekleriyle gerçekleşmektedir.

Please visit the festival web page for information about the performances in English: www.acornerintheworld.com."

Indirimli bilet için, öğrenci kartı göstermek zorunludur.

Etkinlik mekanı 19:30'da açılmaktadır.