Genel İzleyici
 Age Restriction
Genel İzleyici
"Arjantin´de yaşayan Tük Besteci ve ?Gitarist Serkan Yılmaz?,? solist olarak yapacağı Japonya turnesinden hemen sonra Türkiye´de de bir konserler dizisi gerçekleştirecek. Müzik Makinası, Ankara´daki konser?inde
10 telli ??gitarı ile ?sunacağı? ?repertuar Türk müziğinden gitara yaptığı düzenlemeler?, Arjantin folklorik müziği ve kendi bestelerinden oluşuyor.

Arjantin’de yas¸ayan Tu¨rk besteci, 6, 7 ve 10 telli gitarist ve aranjo¨r Serkan Yılmaz, besteciligˆi yanısıra c¸ok ekspresif ve mu¨zikal bir du¨nya mu¨zigˆi yorumcusudur. 2004 yılında Arjantin'e yerles¸ti. Aktu¨el olarak Arjantin‘de yaptıgˆı yu¨zlerce konser sayesinde en o¨nemli gitarist ve besteciler arasında go¨sterilmektedir.
? ?
Serkan’ın kendine has bir etiket yarattıgˆı mu¨zigˆinde Jazz, Klasik mu¨zik, Latin amerika folklorik mu¨zigˆi, Modern, Etnik ve Tu¨rk mu¨ziklerinden etkiler go¨zlemlenebilir. Bazen gitarın alıs¸ılagelmis¸ kullanımından c¸ıkarak, kendine o¨zgu¨ sec¸kin melodi c¸izgileri, kontrpuan ve perku¨tif oyunlarıyla c¸ok genis¸ bir tını yelpazesine ulas¸mayı bas¸arıyor. Aynı zamanda kendisi Arjantin ´'in en o¨nemli mu¨zik otoriteleri tarafından improvizasyon sanatının o¨nde gelen uygulayıcılarından biri olarak go¨sterilmektedir.
? ?
Latin Amerika’da kendi mu¨zigˆini Arjantin’in hemen hemen tamamında, Brezilya’nın Sa˜o Paulo, Curitiba ve Rio de Janeiro s¸ehirlerinde, Uruguay’ın bas¸kenti Montevideo’da, Bolivya ´ nın bas¸kenti La Paz ´ da ?
S¸ili´nin Santiago ?ve Valparaiso? ?s¸ehirlerinde? ?gerc¸ekles¸tirdigˆi sayısız konserlerde sundu. Bugu¨ne kadar Arjantin’in du¨nyaca prestij sahibi olan “Guitarras del Mundo” adlı gitar festivalinin aralıksız onu¨c¸ edisyonuna davet edildi. En o¨nemli caz festivallerinden biri olan “Festival Buenos Aires Jazz” a iki defa davet edildi (2013 ve 2015). Hikaru Iwakawa ile kurdugˆu du¨et ile 2015 haziran ayında Japonya ´ nın 10 degˆis¸ik kentinde 11 konserden olus¸an bir konser turu gerc¸ekles¸tirdi (Tokio, Kyoto, Osaka, Nagoya, Gifu, Hirosaki, Yamagata, Okayama, Konosu, Chigasaki).
Arjantin’in sayılı mu¨zik s¸irketlerinden biri olan “EPSA music” ile? ?ve? ?bazıları? ?bagˆımsız ve? biri de “Luces de Madrugada” adlı Japon mu¨zik s¸irketi ile olmak u¨zere bugu¨ne kadar sadece kendi? ?
mu¨zigˆini ic¸eren ve bu¨yu¨k yankı uyandıran? ?bes¸? ?cd c¸alıs¸masına imzasını atmıs¸tır: ""Paisajes de Infancia"" (C¸ocukluktan Manzaralar, 2008), ""Descalzo"" (Yalınayak, 2010) y ""Mago"" (""Sihirbaz"", Bosphorus du´o ile, 2013),? ?
""Amalgama"" ( Hikaru Iwakawa ile du¨et, Japonya - 2015), Galaktik Süit (2018).? ?
Eserlerinin notaları “EPSA publishing” tarafından yayımlanmıs¸tır. Bu c¸alıs¸malarından ikisi ""Club del Disco"" adlı o¨nemli mu¨zik kriterleri tarafından iki defa ayın CD ´ si sec¸ilmis¸tir.
?Bugu¨ne kadar bir c¸ok konserde du¨nyaca o¨nemli mu¨zisyenlerle sahneyi paylas¸tı. S¸u an Arjantin’de o¨gˆretim go¨revlisi olup beste ve konser c¸alıs¸malarına devam etmektedir."