Yaş sınırı henüz tanımlanmamıştır.
 Age Restriction
Yaş sınırı henüz tanımlanmamıştır.
Farklı Şehirlerde yaşayan dört akademisyen kadından oluşan Nemeth Quartet 1995 yılında kuruldu. Dörtlü ismini kendilerini Anadolu Üniversitesi Devlet Konservauarı'nda müziğe başlayan ve 1995 yılında gerçekleşen trafik kazsında halatlarını kaybeden Macar sanatçılar İstvan ve Katalin Nemeth'ten almıştır.

Grup üyelerinden Gülen Ege Serter ve Şeniz Aybulus (keman) A.Ü Devlet Konservatuarı keman sanat dalında, Elena Nayman Ünaldı(viyola) ve Mutlu Varlık Kocaili (çello) ise Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarında viyola ve çello sanat dalında öğretim üyesidir.

2004'te Yunanistan'da düzenlenen “eMuse” Uluslararası Müzik Yarışmasında ikinci olan ve Japonya, Tunus, Rusya, Almanya, Saray Bosna, KKTC, Gürcistan'daki festivallerde yer alan Dörtlü, 2016'da BM Uluslararası Suçlarla Mücadele Ofisi'nin düzenlediği organizasyonda Panama'da Panama Senfoni Orkestası eşliğinde konser verdi. Geçtiğimiz Ekim ayında Arjantin’de iki konser gerçekleştiren Grup, Türkiye'deki prestjli konser salonlarında konserlerini sürdürüyor.

*Tüm sanatseverler, etkinliğin biletlerini Biletiva üzerinden veya Kadıköy Sineması gişesinden temin edebilirler.PROGRAM

E.Grieg
Yaylı Çalgılar Dörtlüsü No.1

Un paco Andante- Allegro molto ed agitato
Romanze
İntermezzo
Finale. Lento-presto al Saltarello

G.F. Handel: Passacaglia

V.Azarshvili: Nocturne

O. Balcı: Karahisar Kalesi

O. Balcı: Çanakkale Türküsü

O. Balcı: Nihavent Longa