Yaş sınırı henüz tanımlanmamıştır.
 Age Restriction
Yaş sınırı henüz tanımlanmamıştır.
Kent kültürüne daha fazla katkı sunmak amacı ile her ay düzenlenmesi planlanan “ETHOS Buluşmaları” etkinliğinin üçünüsüyle karşınızdayız.
2019 yılının son ETHOS Buluşması 22 Aralık Pazar günü Route Sahne’de gerçekleşiyor.
ETHOS severleri bekliyoruz.
Oyun Detayları;
Şöyle düşünün, bir yazar var içindekileri dışa vurmak isteyip de vuramayan. Haykırsa kodese, yazmasa vicdanına tutsak olacak... Bir şekilde insanlığa ışık tutamadan yok olup gidecek.Bu yüzden bir şeyler yapmalıydı, bir çare üretmeliydi ve bu çareyi yine sanatıyla buldu ve başardı. "Franz Kafka". Önce "Dönüşüm" adlı hikayesiyle kendi düşüncelerini bir böceğe yükledi ama buda yetmedi bir canlı daha üretmeliydi insanlığa sesini duyuracak ve bu da "Akademiye Rapor" adlı hikayesiyle bir maymun yarattı ve bu "Kafka’nın Maymunuydu".
Kafka çok iyi bir gözlemci yazardı, yanı başında savaşlar baş gösteriyor, insanlar ölüyor, özgürlük adı altında insanoğlu birbirini öldürüyordu. Kafka’nın Maymunu da öyle diyordu bir repliğinde; “Siz insanlar arasında yaşadığımdan dolayı sıkça gördüm nasıl ihanete uğradıklarını bu özgürlük idealinden dolayı" diyerek bizi utancımızı yüzümüze vuruyordu. Diğer bir duyarlılığını da maymunlara insanlardan gelen zararı da sanatında işlemiştir Kafka. Bir sözünde şöyle diyordu; Kafka’nın Maymunu; "Üç tarafı olan bir kafesti bu. Ayağa kalkmak için alçak, oturmak içinse çok dardı. Dizlerim kıvrılıyordu ve sürekli titriyordu" diyerek bir maymunun acısını dile getirdi. Ayrıca bu maymun aklını zekasını, insanlardan çok daha iyi kullanarak kaçmamış insanlar gibi düşünerek, konuşmayı öğrenerek, akademiye rapor verecek düzeye gelmiş bir maymunun ya da insansı maymunun hikayesini konu edinmiştir. Bu başarıyı şu özel cümleyle anlatıyor Kafka’nın Maymunu; "Rüzgar tarafından terk edildiysen, kendi küreklerini kullanmalısın" diyerek, umutsuz olarak düşündüğümüz birçok şeyi aslında inanarak mücadele ederek insanlara başarılı olmanın sanatını öğretmiştir Kafka’nın Maymunu. Günümüz dünyasında da aslında maymunların hala çoğu şirkette deney olarak kullanılması ve bir deney canlısı olarak görülmesi acı vericidir. Bu yüzden bizde Kafka gibi düşünerek onun ruhunu yaşatarak sahneye yansıtıp insanlara ışık olmaya geldik.
{{salon.name}}
{{salon.distributionMethod}} {{salon.language}}
{{salon.adres}}
{{detail.adres}} {{detail.ilce}}

{{error}}